29 شهريور 1397


 جستجو

 

سال 1390 ایده اولیه ایران آکادمی شکل گرفت، ایده ای که با هدف تهیه آموزش های کاربردی در حوزه کسب و کار بود، تا بتواند این آموزش ها را فراگیر کرده و هموطنانی که در سراسر ایران به یادگیری علاقه مند هستند را پوشش دهد.
هدف دیگر راه اندازی سایتی بعنوان مرجع یادگیری و آموزش های کسب و کار و توسعه فردی بود که بتواند با قیمت هایی کاملاً رقابتی و مقرون به صرفه، آموزش های با کیفیت را به جامعه کارشناسان و مدیران کسب و کارها ارائه نماید.
راه اندازی و شروع فعالیت سایت از حوالی سال 91 با یک دوره آغاز شد، دوره ای با عنوان سیستم مدیریت کیفیت، که با استقبال خوب بسیاری از علاقه مندان مواجه شد.
گسترش سایت به مرور ادامه یافت و دوره های مختلفی به این مجموعه اضافه گردید که هر کدام در نوع خود قابل رقابت با دوره های حضوری است.
برخی از دوره ها در این سایت به طور رایگان ارائه می شود.
 
مزیت های یادگیری با همراهی ایران آکادمی:
·         ارائه گواهینامه های آموزشی معتبر
·         ارائه آموزش ها به صورت ویدئویی و کاملاً کاربردی
·         دسترسی به مدرس از طریق قسمت پشتیبانی برای طرح سوالات
·         گارانتی بازگشت وجه در دوره ها
·         ارائه مطالب، مقالات و دوره های رایگان گوناگون که صرف استفاده از آن ها می تواند تاثیر مطلوبی در یادگیری و رشد فردی و سازمانی بگذارد.
·         همکاری با مدرسین و مشاورین مطرح کشور در زمینه برگزاری دوره های درون سازمانی و خدمات مشاوره ای.
·         و.....

 

پایگاه اطلاعاتی محیط زیست یک پایگاه تخصصی در همین زمینه است که شامل منابع گوناگون اطلاعاتی ، مقاله، روزنامه، ( /نشریه نقشه، رساله/ پایان نامه / گزارش طرح پژوهشی/ /همایش علمی . شود می) دانشگاهی کتاب این پایگاه در حال حاضر در بردارنده نزدیک به 14 هزار رکورد اطلاعاتی است که تماممتن بیشتر آنها به صورت برخط قابل بازیابی است. این پایگاه شامل تمامی موضوعات مربوط به محیط زیست، از جمله آلودگی هوا و محیط زیست، تخریب جنگل ي صنعتی، ها ها، پساب کارخانه لایه اوزن، آلودگی دریایی، آلودگی نفتی و غیره است. جستجو در این پایگاه بر اساس عنوان، پدیدآورنده، کلیدواژه، و شماره پذیر است مدرك امکان . «هدف از طراحی پایگاه اطلاعاتی محیط زیست نمایه» سازي منابع اطلاعاتی این حوزه در سطح ایران و فراهم کردن دسترسی کا ربران به تمام متن این رکوردهاي اطلاعاتی است. جستجو در پایگاه و دسترسی به اطلاعات کتابشناختی رکوردها در این پایگاه رایگان است .

مبلغ دانلود متن کامل هر مقاله فارسی و مقاله کنفرانس ها 3000 ریال 

مبلغ دانلود متن کامل هر مقاله انگلیسی 20000 ریال

دانلود متن کامل سایر مدارك رایگان است

 

راهنماي مجلات دسترسي آزاد DOAJ يكي از سايت هايي است كهنشريات داراي امكان دسترسي آزاد را پوشش مي دهند.   نام اين سايت از  عبارت  “Directory of Open Access Journals”  گرفته شده است و دانشگاه لوند، كتابخانه ملي سوئد، شبكه بين المللي INASP  و SVENSK  حاميان آن مي باشند. DOAJ  در حال حاضر  4271  نشريه را پوشش  مي دهد كه شامل 299472 مقاله در حوزه هاي مختلف و زبان هاي گوناگون مي شودگستره نشريات اين سايت بسيار وسيع بوده و در حوزه هايي همچون هنر و معماري، فلسفه و دين، زبان و ادبيات، رياضي و آمار، تكنولوژي و مهندسي، شيمي، زمين شناسي،  علوم زيستي و  10 حوزه ديگر مجلاتي را در خود جاي داده است.

در اين پايگاه كه با نام اختصاري  DOAJ  شناخته شده و از طريق آدرس www.doaj.org قابل دسترسي است، محققان مي توانند به تعداد زيادي از مجلات الكترونيك رايگان در تمامي حوزه ها به زبان انگليسي و تعدادي از زبان  هاي ديگر به صورت تمام متن دسترسي داشته باشند.

ويژگي هاي پايگاه  doaj :

1.تمام مجلات اين پايگاه به صورت رايگان و تمام متن و بدون محدوديت دسترس پذيرند.

2.پايگاه مذكور پايگاهي جامع بوده و تمام موضوعات علمي را دربر مي گيرد.

3.پايگاه DOAJداراي ساختاري ساده بوده و دسترسي به متن مقالات آن بسيار راحت است.

4.همه عناوين در پايگاه DOAJ روزآمد هستند و مجلاتي كه ديگر منتشر نمي شوند، از اين پايگاه حذف مي گردند؛ مگر اينكه عناوين ديگري جايگزين آنها شده باشد؛ و اين رويكرد، مزيت آشكاري است، زيرا در اين صورت مي توان از فهرست عناوين موجود در اين پايگاه براي پي بردن به وجود مجلات جاري و فعالِ دسترسيِ آزاد استفاده كرد.

5.يكي از نقاط قوت راهنماي مجلات دسترسي آزاد، تنوع آن است؛ در واقع اين پايگاه مجلات را به تمام زبانها در اين عناوين در پايگاه، گستره كاملي از حوزه هاي بردارد و اكنون در اين پايگاه، زبان انگليسي رايج ترين زبان است. دانشگاهي را پوشش مي دهند

 

مـرکز مطالعـات زنـجیره ارزش معتقد است، بـا توجه به توسعـه­ ی فنـاوری­، نقش بازیـگران مختلف در طـول و عرض زنـجیره­ ی ارزش از رویکرد سنتی ساختار محور به رویـکرد نوین اطلاعات و ارتباط محور تغییـر پیدا خواهد کرد و سیـاست­ گـذاران، مدیـران، سرمایـه­ گـذاران و بازرگانـان تنها با اتکای بر منابع اطلاعـاتی خواهند توانست خود را در برابر فرصت­ ها و تهدیـد­های موجود در زنـجیره­ ی ارزش صنعت نـفت و گـاز بیمه نمایند. لذا این مرکز با بهره­ گیری از صنعت محتوا و رسانـه، به دنبـال تامین اطلاعات و تحلیل­ های مورد نیاز در تمامی بخش ­های صنعت نـفت و گـاز است.

وب سایت مــرکز مـطالــعات زنجیـــره ارزش » به دنبـال تدوین و ارائـه اطلاعات تحلیلی در خصوص الزامات و چگونگی توسعه زنجیــره ارزش در صنعت نفت و گاز است.

به همین منظور این وب سایت در قالب چهـار گروه تخصـصی نفت و گاز، پتروشیمی، کاتالیست و صنایع تکمیلی اقدام به محتواسازی در پنج بخش ذیل می­ نماید:

1- تحلیل و بررسی سیاست ها و قوانین بالادستی

2- تحلیل و بررسی ذی نفعان و ذی ضررهای توسعه ی زنجیره ارزش (ملی و بین المللی)

3- تحلیل و بررسی هزینه و فرصت های توسعه و یا عدم توسعه ی زنجیره ارزش

4- تحلیل فنی و اقتصادی فناوری های نوظهور

5- تحلیل و آینده نگری بازارها
 

بانک اطلاعاتی ایزومر (بانک اطلاعاتی جامع صنعت پتروشیمی و صنایع وابسته با توجه به تنوع زیاد مخاطبین،مشتریان، بازارها، تنوع و پیچیدگی خدمات و محیط های کسب و کار، دسترسی به اطلاعات مناسب برای تصمیم گیری صحیح ضروری می باشد. از این رو استفاده ار راهکارهای مناسب برای طبقه بندی و تولید اطلاعات از میان انبوهی از داده ها برای سازمان ها امری ضروری و حیاتی است. وبگاه اطلاعاتی جامع صنعت پتروشیمی و صنایع تکمیلی (ایزومر) تلاش خواهد کرد زمینه گردش صحیح اطلاعات فیما بین تولید کنندگان ، مصرف کنندگان و ارائه دهندگان خدمات را فراهم کند.
یک بانک اطلاعاتی جامع در راستای ارایه اطلاعات مفید به سرمایه گذار باید موارد زیر را در برگیرد :
- نام شرکت
- تلفن ، فکس و ایمیل شرکت
- آدرس شرکت یا کارخانه : جهت ایجاد حس اعتماد در خریدار یا سرمایه گذار
- نمایه شرکت (company profile) ، توضیحاتی در مورد سابقه شرکت تولید کننده ، نام مدیرعامل و مکان شرکت جهت ایجاد حس اعتماد در سرمایه گذار یا خریدار
- آدرس وب گاه شرکت .
- جزئیات محصول ؛ برگه اطلاعات فنی (data sheet) : شرح مختصری از ویژگی های محصول که توسط شرکت سازنده ارایه می شود. برگه اطلاعات فنی (data sheet) شامل خصوصیات فیزیکی یا کد گذاری های مخصوص می باشد.
- عکس محصول
- فرم درخواست : فرمی با چارچوب از پیش تعیین شده برای سرمایه گذار یا سفارش دهنده که می تواند شامل نام کامل ، شماره تماس ، ایمیل ، موضوع و متن پیغام باشند.
- کاربری ساده سایت : تمرکز اطلاعات مرتبط در صفحه واحد جهت جلوگیری از سردرگمی مراجعه کنندگان
- نمایش محصولات مرتبط ، ارایه محصولات مرتبط یا نزدیک با محصول مورد نظر خریدار در حاشیه صفحه اطلاعات که موجب ایجاد انگیزه در خریدار برای ادامه تعامل با بانک اطلاعاتی می گردد.

مرکز ارزیابی و تحلیل صنعت و اقتصاد وابسته به سازمان مدیریت صنعتی، به عنوان کانون دانش بنیان و رصدخانه حوزه­های صنعت و اقتصاد، سعی دارد با سازماندهی و بهره­گیری از شبکه غنی تحلیلگران صنعت و اقتصاد، چونان موتور محرک و پردازشگر در شبکه چندوجهی اطلاعات صنعت و اقتصاد ارزش بنماید. لذا در این راستا بدنبال تحقق اهداف ذیل می­باشد:

پشتیبانی از تصمیم­گیری بهنگام و موثق در سطوح مختلف ملی، بنگاهی و فردی در حوزه­های مختلف صنعت و اقتصاد از طریق ارائه گزارشات و بررسی­های تحلیلی سازماندهی و تأمین شبکه تحلیل­گران و ارزیابان صنعت و اقتصاد به مثابه کانون­های خلاق تفکر و معین تصمیم­گیری طراحی و تولید مدل­ها و شاخص­های بومی برای ارزیابی­های راهبردی صنعت و اقتصاد در راستای تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت رصد و پایش شاخص­ها و مولفه­های اثرگذار بر فضای کسب وکار سازماندهی و تأمین شبکه تحلیل­گران صنعت و اقتصاد به عنوان مغزافزار ارائه تحلیل­های اقتصادی و صنعتی مشارکت و همکاری با معتبرترین نهادها و موسسات ملی و بین المللی در زمینه تحلیل کسب وکار نیازسنجی اطلاعات و تحلیل­های مورد نیاز سازمان­ها و بنگاه­های دولتی و خصوصی در زمینه صنعت و اقتصاد شبکه ذینفعان مرکز ارزیابی و تحلیل صنعت و اقتصاد شامل کلیه تصمیم­گیران، تحلیل­گران، محققان، سرمایه­گذاران و سیاست­گزاران حوزه­های مختلف کشور بویژه صنعت و اقتصاد می­گردد.

 

بانک اطلاعات سری‌های زمانی اقتصادی دربرگيرنده بيش از هزار متغير مهم اقتصادی با تواتر سالانه و بازه زمانی سال 1338 به بعد است که به زبان‌هاي فارسي و انگليسي در دو محيط Excel و HTML قابل بهره‌برداری مي‌باشد. اين مجموعه شامل سرفصل‌هاي: حساب‌هاي ملي، صنعت و معدن، ساختمان و مسکن، حمل و نقل، کشاورزي، انرژي، بخش خارجي، متغيرهاي پولي و اعتباري، بورس اوراق بهادار، وضعيت مالي دولت، شاخص‌هاي قيمتي، اجتماعي و نيروي انساني و اشتغال مي‌باشد.

این پایگاه مشتمل بر آمار بخشهای واقعی، پولی، بودجه و تراز پرداختها و اغلب با تواتر سالانه است.ماخذ سریهای زمانی مورد نظر، علاوه بر اداره کل آمارهای اقتصادی و دیگر ادارات بانک مرکزی ج.ا.ایران مجموعه نهادها و مراجع مرتبط منتشر کننده آمار در سطح کشور می باشد. توضیحات ضروری در خصوص هر متغیر پس از انتخاب متغیر مورد نظر، قابل مشاهده است. در هر پنجره می توانید سال شروع، تواتر و ماخذ آمار (در صورت تعدد مآخذ آمار) و توضیحات ضروری در خصوص متغیر را مشاهده نمایید. سامانه به گونه ای طراحی شده است که واحد هر متغير پس از انتخاب در پنجره عناوين برگزيده نشان داده مي‌شود . عناوين انتخاب شده در دو محيط EXCEL و HTML نمايش داده مي‌شوند. در سامانه مزبور امکان مشاهده نمودار خطي متغيرهاي انتخاب شده نيز وجود دارد.

 

کنسرسیوم محتوای ملی

کنسرسیوم محتوای ملی، گردهم‌آیی مجموعه ای از کتابخانه ها و نهادهای تولیدکننده و یا صاحب محتوا و منابع اطلاعاتی است که با هدف تامین دسترسی هر چه سریع تر پژوهشگران به محتوای مورد نظرشان تشکیل شده است. کنسرسیوم تولیدکننده محتوا نیست، اما برای دستیابی به هدف خود، سعی می کند مشارکت صاحبان محتوا را جلب کرده و بستر مناسب فنی و فرهنگی لازم برای گردآوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات رقومی را در سطح ملی ایجاد نماید. با این رویکرد، کنسرسیوم در صدد است دسترسی به محتوای اعضای خود را برای کاربران در سطح ملی و بین المللی به بهترین نحو ممکن فراهم کند. کنسرسیوم تلاش می کند مالکیت مادی و فکری صاحب محتوا و هویت فردی هر یک از اعضا را حفظ کند، کیفیت و بهره وری را در هر یک از فعالیت های کنسرسیوم بهبود بخشد، اصول مشتری مداری را در ارائه خدمات رعایت کند و در جهت ارائه اطلاعات معتبر توسط صاحبان محتوا بکوشد.
 
خدمات کنسرسیوم:
از کتابدار بپرس : در این بخش هر کدام از اعضای هسته کنسرسیوم یک کارشناس مشخص کرده‌اند تا به سوالات تخصصی کاربران در زمینه نحوه دسترسی به اطلاعات، به صورت بر خط ( آن‌لاین ) پاسخ دهند. این بخش، دقیقا ارتباط بر خط با کتابداران کنسرسیوم است.
سیستم سفارش دیجیتال سازی مدارک: برخی از مدارک، با توجه به قوانین کپی رایت قابل به ارائه رایگان یا فروش به صورت کامل نیستند. در این موارد، کاربر صفحات اول منبع اطلاعاتی دیجیتال مورد نظر خود را مشاهده کرده، با پرداخت هزینه اسکن و اعلام صفحات مورد نیاز خود، منبع اطلاعاتی دیجیتال سفارش خود را دریافت می کند.
سیستم خرید محتوا: امکان خرید مقالات و محتوای برخی از مراکز که منابع اطلاعاتی دیجیتال کامل را برای فروش ارائه می کنند.
سیستم محتوای رایگان: در این بخش، منابع اطلاعاتی دیجیتال رایگان بسیاری از محتوای اعضای کنسرسیوم موجود و قابل استفاده است.

 

 بهین یاب . درگاه اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت
 
بهین یاب، پنجره واحد براي ارايه اطلاعات و خدمات مورد نياز فعالان بخش صنعت، معدن و تجارت است كه توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت راه اندازي شده است.
بهين ياب شامل 9 بخش است كه به تدريج در حال راه اندازي است. اين بخش ها عبارتند از: محصولات نهايي، مواد اوليه،سرمايه گذاري، خدمات و تجهيزات صنعتي، پژوهش و فناوري، منابع انساني، تجارت خارجي، تامين مالي و بنگاه ها .
بخش محصولات شامل مواد اوليه، محصولات نهائي، تجهيزات و خدمات توليدي، خدمات مديريتي و نرم افزار ها مي باشد. همچنين دريافت تائيد براي خريد مواد اوليه پتروشيمي از بورس كالا از طريق اين بخش امكان پذير است. شما در اين بخش مي توانيد در مورد فناوري هاي مورد نياز براي توليد محصولات مورد نظر خود اطلاعاتي را كسب نمائيد. اطلاعات در مورد پروژه هاي پژوهشي، واحد هاي تحقيق و توسعه ، پشتيباني پژوهش و ستاد هاي مديريتي از جمله خدماتي است كه در اين بخش ارائه مي شود.بخش پژوهش و فناوري با هدف ايجاد بستر نرم افزاري ويژه براي برقراري ارتباط چندجانبه ميان وزارت صنعت، معدن و تجارت، بنگاههاي توليد و تجاري و دانشگاهها و مراكز پژوهشي كشور ايجاد شده است. به عبارت ديگر دالان پژوهش و فناوري بگونه اي طراحي شده است كه كليه ارتباطات ميان بنگاههاي توليدي و تجاري با مراكز پژوهشي و دانشگاهي و همچنين ارتباط اين دو مجموعه با وزارت صنعت، معدن وتجارت از طريق اين دالان قابل انجام ومديريت باشد.
 
POLYGLOBE
 

پايگاه  Polyglobe به ارائه اطلاعات اقتصادي مختلف در زمينه پلاستيك مي پردازد. اطلاعاتي كه اين پايگاه تهيه و براي مشتريان به صورتهاي جداول، نمودار و نقشه عرضه مي كند عبارتند از : 1- سرمايه گذاري ها: آمار و اطلاعات مربوط به سرمايه گذاريهاي موجود و پيش بيني آنها 2- توليد: آمار و اطلاعات مربوط به توليد كننده ها، طرح ها و ظرفيت پروژه هاي توليد پلاستيك و پليمر شامل ظرفيت هاي موجود، ظرفيت هاي پيش بيني شده و تغييرات مربوطه 3- بازار: شامل روند موجود و پيش بيني ميان مدت و بلند مدت بازار مربوطه به عنوان مثال : - اخبار شرايط موجود بازار - بررسيهاي منطقه اي بازار - پيش بيني هاي 5 ساله بر مبناي محصول و منطقه

 

 OnePetro

OnePetro كه در سال 2007 توسط گروهي از انجمن هاي فني تاسيس شده، كتابخانه آنلايني است كه دامنه ي وسيعي از مدارك فني و اطلاعاتي در حوزه استخراج و توليد نفت و گار را در اختيار قرار مي دهد. از طريق اين كتابخانه آنلاين ميتوان مدارك موسسات تخصصي مختلفي را خريداري و مستقيما دانلود كرد. اين كتابخانه مجازي بيش از 130000 مدرك علمي و فني را كه در حال افزايش مي باشد در اختيار مي گذارد. مشتريان مي توانند پس از جستجوي هر نوع مدركي از موسسات مرتبط با اين كتابخانه آنلاين، مدارك مورد نظر را بوسيله روش هاي اينترنتي خريداري و دانلود نمايند.

مشخصات : OnePetro مهمترين مشخصه هاي اين كتابخانه مجازي اين است كه همه كارها از يك لينك انجام شده  و مدارك موجود جامع و وسيع مي باشند. انجمن مهندسين نفت [The Society of Petroleum Engineers (SPE)]  به نمايندگي از انجمنهاي موسس، مسئوليت اداره  OnePetroرا بر عهده دارد. موسسات تخصصي قابل توجه و معتبري مدارك  خود را از طريق OnePetro ارائه مي دهند كه  عبارتند از
 • American Petroleum Institute (API)
 • American Rock Mechanics Association (ARMA)
 • American Society of Safety Engineers (ASSE)
 • International Petroleum Conference (IPTC)
 • International Society for Rock Mechanics (ISRM)
 • Offshore Technology Conference (OTC)
 • NACE International (corrosion engineers)
 • National Energy Technology Laboratory (NETL)
 • Petroleum Society of Canada (PETSOC)
 • Pipeline Simulation Interest Group (PSIG)
 • Society of Exploration Geophysicists (SEG)
 • Society of Petroleum Engineers (SPE)
 • Society of Petroleum Evaluation Engineers (SPEE)
 • Society of Petrophysicists and Well Log Analysts (SPWLA)
 • The Society of Underwater Technology (SUT)
 • World Petroleum Council (WPC)
 

پایگاه الکترونیکی مرجع دانش مهندسی ارزش ایران  (Iran Value Engineering Knowledge Reference) که به Value Iran معروف است در آبان ‌ماه ۱۳۸9 تأسیس شده است. مأموریت این پایگاه، «اشاعه دانش ارزش محور در زمینه‌های علوم و فناوری به منظور استفاده بهینه از منابع موجود» است. این پایگاه معتبر، که ثبت شده در ستاد پایگاه‌های الکترونیکی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، مجموعه‌ای کامل از اطلاعات مهندسی ارزش ایران و سایر کشورهای جهان را در خود جای داده، زیر نظر شورای سیاستگذاری هدایت و توسط کمیته 7 نفره علمی و کارگروه‌های تخصصی، کارگروه اجرائی، شورای بین‌الملل و کارگروه‌های استانی فعالیت می‌کند.  پایگاه Value Iran، اطلاعات گسترده‌ای از دانش فنی و تجارب مفید داخلی و بین‌المللی مهندسی ارزش را در قالب هجده بخش در دید بازدید کنندگان خود قرار داده است که عبارتند از:معرفی مهندسی ارزش ،مشاوران ارزش، قراردادهای واحدهای خدمات مهندسی ارزش، متخصصان حقیقی، دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌ها، آموزش، طرح‌های پیاده‌سازی و تحقیقاتی، فراخوان‌ها و مناقصات، کنفرانس‌ها و همایش‌ها،  مقالات منتشره، پایان‌نامه‌ها، مطالعات ارزش صورت گرفته در ایران، معرفی کتاب‌، کارفرمایان پیشرو،  پایگاه‌های الکترونیکی فعال مهندسی ارزش ایرانی ، انجمن‌، جراید و انتشارات 

 

 

 
 

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز اطلاع رسانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی می‌باشد.