29 شهريور 1397


 جستجو
  • كتب تخصصي در زمينه صنعت پتروشيمي و صنايع وابسته به آن

 

  • نشريات ادواري فارسي و انگليسي در حوزه های تخصصی فنی و اقتصادی شیمی و پتروشیمی ،مدیریت، ایمنی ، محیط زیست و ....

 

  • گزارش هاي فني در زمينه فرآيندهاي مواد پتروشيمي، وضعيت صنعت و بازار مواد پتروشيمي در جهان  برخی از این گزارش ها عبارتنداز :

 1) گزارش های قیمت مواد شیمیایی موسسات , Tecnon,Fertecon, CMAI, Argus, CRU, ICIS

این گزارشها شامل قیمت مواد شیمیایی و پتروشیمیایی میباشد که قیمتها را در مناطق خاورمیانه ، امریکا، چین، آسیا، اروپا، آفریقا وسطح جهانی مورد بررسی قرار میدهند. این گزارشها به صورت هفتگی منتشر می شود.
 
 
2) گزارشهای موسسه BMI
 به بررسی صنایع پتروشیمی کشورها می پردازد که شامل گزارشهای صنایع پتروشیمی 53 کشور میباشد که در حال حاضر مرکز اطلاع رسانی 20 کشور را خریداری مینماید.
 
3) گزارشهای موسسه CRU
بزرگترین تحلیلگر مستقل در جهان در زمینه بررسی بازار مواد شیمیایی و کشاورزی،کود شیمیایی می باشد. این گزارشها شامل پیش بینی ده ساله و بررسی بازار مواد شیمیای و کودهای شیمیایی می باشد هم اکنون گزارشهای اوره ، آمونیاک، سولفور و فسفات و گزارش هفتگی کودهای شیمایی شامل نیترات، سولفات، پتاش، سولفور، و سولفوریک اسید خریداری میشود.
 
 
4) گزارشهای موسسه SRI)-IHS)
این گزارشها خود به چند دسته تقسیم میشوند:
 
PEP Reports
این گزارشها به تفصیل به تجزیه و تحلیل فنی و اقتصادی فرایندهای مواد شیمیایی و صنایع پتروشیمی می پردازد.تاکنون این گزارشها برای بیش از 2000 فرایند و تکنولوژی جدید صنعتی ارائه شده است.این گزارشها خود به گزارشهای Reviewو Cost Index  و  Yearbook  تقسیم میشود.که به شرح بیش از 600 فرایند شیمیایی شامل مواد اولیه، سرویسهای جانبی، محصولات تولیدی، برآورد هزینه های سرمایه گذاری، بررسی و مقایسه فرایندهای تولید و بررسی تجهیزات مورد استفاده می پردازد که بر مبنای قیمتهای امریکا آلمان چین ژاپن به عنوان شاخص عرضه می شود. این گزارشها ازسال 1975 تا کنون  در مرکز موجود می باشد.
 
CEH Reports
معتبرترین خدمات تجارت و بازاریابی مواد شیمیایی را در دنیا ارائه میکند و نتایج تحقیقات خود را که شامل یک ارزیابی کامل از عرضه و تقاضا، تولید کنندگان و ظرفیت تولیدات، پیش بینی تغییرات تقاضاهای آینده و نیز تجزیه و تحلیل بازار رقابتی 300 ماده شیمیایی می باشد را به صورت گزارش عرضه میکند.
 
World Analysis
 ترکیبی است از گزارشهای WP  سابق و  CMAI  که به بررسی بازار36 محصول پتروشیمی شامل ظرفیت، قیمتهای تاریخچه ای، عرضه و تقاضا و پیش بینی قیمتها در یک دوره 10 ساله در سطح جهانی می پردازد.
 
 
 
  •  پایگاه های اطلاعاتی شامل :

1) انجمن AACEI

2) پایگاه MEDD Project
این پایگاه اطلاعات مربوط به پروزه های جاری را در مناطق خاورمیانه، آسیا و آفریقا ارائه مینماید
 
3) پایگاه Platt's
معتبرترین منبع اطلاعاتی جهان در خصوص ارزیابی و ارائه قیمتهای نفت گاز و پتروشیمی می باشد.هم اکنون مرکز اطلاع رسانی به 10 گزارش آن دسترسی دارد.
 
4) پایگاه ICIS News
این پایگاه دسترسی به آخرین اخبار و رویدادهای صنعت پتروشیمی مشخصات کلیه پروژهای در دست اجرا و واحدهای موجود پتروشیمی در نقاط مختلف جهان را فراهم می سازد. همچنین از طریق این پایگاه می توان به اطلاعاتی از قبیل صاحبان لیسانس، ظرفیت ها، خوراک و مشخصات شرکتهای مهم پتروشیمی جهان دست یافت.

5) پایگاه Boxscore

بانک اطلاعاتی Boxscore شامل اطلاعات طرح های صنایع نفت،گاز و پتروشیمی جهان می باشد استفاده کنندگان با استفاده از اطلاعات این بانک قادر خواهند بود ضمن شناسایی طرحهای در دست احداث دنیا در طرح ریزی واحد های آینده خود ازآن بهره جویند.مرکز اطلاع رسانی از سال 1379 تا کنون به این پایگاه دسترسی دارد.
  • اسناد طرحها و مجتمع‌هاي پتروشيمي

 

  • استانداردهاي بين المللي

 

  • بانك مقالات فني استخراج شده از نشريات تخصصي در زمينه صنعت پتروشيمي و صنايع وابسته به آن

 

  • بانك اطلاعاتي واحدهاي پتروشيمي در قالب نرم افزار

 

  • گزارش‌هاي مأموريت هاي خارج از كشور کارکنان صنعت پتروشیمی

 

  • لوح های فشرده  شامل :پیوست کتاب ها ،مقالات کنفرانس ها و سمینارها،نرم افزارهای آموزشی مربوط به صنعت پتروشیمی،گزارش های تحلیلی،بانک های اطلاعاتی و ... .
 
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز اطلاع رسانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی می‌باشد.